پزنده

برنج همواره در سفره ایرانیان در کنار نان به عنوان قوت غالب شناخته شده است و حتی در اندیشه های دینی به عنوان مثال ،ذکات فطره، نقش ارزشمندی را ایفا می کند  و از آن به عنوان برکت یاد می شود لذا سلامت آن گره خورده در سلامت عموم مردم است.

در کشور هند به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برنج در جهان، انواع متعددی از برنج کشت می شود که برای مثال می توان از برنج باسماتی به عنوان یک برنج با کیفیت و شناخته شده یاد کرد.

اما در طی سالیان گذشته شاهد رواج گونه ای از برنج در بازار بوده ایم موسوم به برنج هندی و نکته تأمل برانگیز اینجاست که این برنج حاصل شالیزارهای کشور هند نمی باشد و در واقع نوعی برنج مصنوعی است که در کارخانه ها با فرایندی شبیه به تولید ماکارونی بدست می آید.

از مواد به کار رفته در ساخت چنین برنج مصنوعی بگذریم که خود دارای شک و شبهه ی بسیار است و نهاد های ناظر از پاسخگویی به آن طفره میروند، اما بیایید به نکته دیگری توجه کنیم.

با آزمایشی ساده که هر کس در هر مکانی قادر به انجام آن می باشد شروع می کنیم. شرح دستور آزمایش بسیار ساده است، مقداری از برنج هندی را چه به صورت خام و چه به صورت پخته در مقابل پرندگان قرار دهید تا در کمال تعجب شاهد باشید از خوردن آن اجتناب می کنند حتی حشرات و حیوانات موذی نیز از خوردن آن اجتناب می کنند.

لازم به ذکر است برنج طبیعی (حاصل از کشت) بعد از گذشت یک سال شروع به خراب شدن می کند و به وضوح می توانید رشد حشرات را در آن نظاره کنید یا شاید تا به حال با چنین موضوعی مواجه شده باشید که البته این امر برای هر نوع برنج طبیعی صادق است و می تواند دال بر کهنگی یا ناشی از نگهداری در محل نا مناسب باشد.

اما برنج هندی پس از گذشت تاریخ انقضاء و یا حتی پس از نگهداری در محیط نامناسب ویژگی های ظاهری خود را حفظ می کند و باید خاطر نشان کرد این برنج ها به صورت وارداتی هستند و برای رسیدن به سفره مردم اززمان تولید آنها تا بسته بندی و ارسال و عبور از گمرک و … زمان زیادی صرف خواهد شد و این فرصتی است برای سوداگران و متقلبان که با تغییر تاریخ تولید، این محصولات را در سفره مردم قرار دهند.

تلاش برای اثبات آلودگی این برنج مصنوعی به انواع سموم از جمله آرسنیک انجام شده است اما همیشه در کمال تأسف دست های پشت پرده مانع از برملا شدن حقیقت می شوند.

شاید در شرایط سخت اقتصادی که روز به روز بر فشار آن افزوده می شود، با علم بر ناسالم بودن چنین برنجی پر شدن شکم در اولویت باشد اما در طی سال گذشته و افزایش چشمگیر قیمت این محصول دیگر بحث اقتصادی مد نظر نمی باشد چراکه امروز برنج های پرمحصول تولید شده در شمال کشور چه در گیلان و چه در سایر استان ها قیمتی برابر با این برنج مصنوعی پیدا کرده اند و هر چند به کیفیت برنج های کم محصول و مرغوب نباشند اما سلامت آنها و ارزش غذایی آنها تضمین شده است.

بیایید بیشتر به سلامتی خود بیاندیشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.